• Hurra mamy juz mundurki!!!

15.11.2018 20:56

W dniu kiedy otrzymaliśmy mundurki poczuliśmy się prawdziwymi uczniami. Był to dla nas szczególny dzień poczuliśmy się jak reszta naszych starszych kolegów i koleżanek. Dumnie prezentowaliśmy je na korytarzach szkoły. Nasza pani oczywiście nas pochwaliła i zrobiła nam zdjęcia aby upamiętnić to wydarzenie.

• Dzień chłopca w naszej klasie

15.11.2018 20:56

Z okazji święta Waszego, życzenia wszystkiego najlepszego:
      Niech każdy dzień dostarcza Wam radości
      i uśmiech zawsze Wam w sercach gości.
      Niechaj problemy Was omijają,
      A wszyscy bardzo Was kochają.
      Bo jak nikt inny na świecie,
      Wy na to zasługujecie!

30 września obchodzony jest Dzień Chłopca. W tym roku przypadł on w niedzielę. Jednakże nie zapomniałyśmy o nim. Już w poniedziałek urządziłyśmy naszym panom przyjęcie z okazj ich święta. Chłopcy musieli wykazać się wiedzą, mieli do wykonania wiele zadań, z którymi radzili sobie doskonale. Dziewczynki nad wyraz uważnie obserwowały zmagania chłopców. Po których jednogłośnie przyjęłyśmy ich do grona prawdziwych dżentelmenów. Jak na prawdziwym przyjęciu przystało nie obyło się również bez tańców. Na koniec złożyłyśmy naszym chłopcom życzenia i wręczyłyśmy prezenty. Zwięczeniem naszego przyjęcia był słodki poczęstunek przygotowany przez mamę naszego kolegi- Kuby. Dziękujemy za przepyszne babeczki :). Aby upamiętnić ten dzień zrobiliśmy sobie zdjęcia w klasowej fotobudce.

15.11.2018 20:43

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Dlatego tez na początku roku szkolnego uczniowie klasy pierwszej poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic W ramach edukacji w tym kierunku odwiedził nas pan policjant.Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”. Dowiedzieliśmy się podczas niej o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Funkcjonariusz opowiedział nam również jak reagować w sytuacji innych zagrożeń  oraz zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich.Dzieci  aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, Zadawały wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Wykazały się dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę.  Na zakończenie spotkania nasza koleżanka Hania wręczyła panu policjantowi laurkę z podziękowaniem za spotkanie i poświęcony dla nas czas. Jednakże nie był to koniec atrakcji za drzwiami czekała na nas ogromna niespodzianka. Wraz z panem policjantem do naszej szkoły zawitała również maskotka policji czyli pies o imieniu Sznupek. Mogliśmy go poprzytulać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Ach co to było za spotkanie!

• Pokaz gołębi pocztowych

15.11.2018 20:50
                                                                                                                     W naszej szkole odbyło się spotkanie z hodowcami gołębi pocztowych. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy na temat tych ptaków. Mogliśmy je również obejrzeć. Hodowcy gołębi opowiedzieli nam o zawodach gołębi pocztowych, między innymi na czym one polegają i pokazali filmy z takich właśnie zawodów. Na koniec wypuściliśmy gołębie na naszym szkolnym boisku. Wypuściła je do lotu nasza koleżanka -Ola. Była to dla nas ciekawa lekcja przyrody.

• Puk, puk to ja mały uczeń pierwszaczek...

14.11.2018 22:08

Witajcie to my klasa 1A !!! Rozpoczęliśmy właśnie nową przygodę. 3 września po raz pierwszy przekroczyliśmy mury szkoły aby stać się pierwszoklasistami. Okazało się, że szkoła wcale nie jest taka straszna :) Nasza klasa liczy 14 wesołych dzieciaków.     O rozwój naszej wiedzy dba pani wychowawczyni Magdalena Leśnik-Laska.