• 15.11.2018 20:43
      •

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Dlatego tez na początku roku szkolnego uczniowie klasy pierwszej poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic W ramach edukacji w tym kierunku odwiedził nas pan policjant.Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”. Dowiedzieliśmy się podczas niej o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Funkcjonariusz opowiedział nam również jak reagować w sytuacji innych zagrożeń  oraz zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich.Dzieci  aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, Zadawały wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Wykazały się dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę.  Na zakończenie spotkania nasza koleżanka Hania wręczyła panu policjantowi laurkę z podziękowaniem za spotkanie i poświęcony dla nas czas. Jednakże nie był to koniec atrakcji za drzwiami czekała na nas ogromna niespodzianka. Wraz z panem policjantem do naszej szkoły zawitała również maskotka policji czyli pies o imieniu Sznupek. Mogliśmy go poprzytulać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Ach co to było za spotkanie!