• Dbamy o kondycję fizyczną

• Dbamy o kondycję fizyczną:

Nasze działania w kierunku poprawienia kondycji fizycznej są tak nakierowane, aby każdy uczeń mógł oprócz lekcji wychowania fizycznego robił jeszcze coś, co sprawia mu frajdę, a zapewni  potrzebną do prawidłowego rozwoju dozę ruchu, w tym celu nauczyciele dwoją się i troją, aby to co proponują dzieciom było ciekawe, zapewniało poruszenie jak największej ilości mięśni, a zarazem było przyjemne i bezpieczne.

Nasze działania, nasi uczniowie:

Akademia siatkówki.

Bieg po „moczka” i makówki.

To już cykliczna impreza tego typu, idea jaka przyświeca temu biegowi, którego współorganizatorem jest nasza szkoła, to przede wszystkim świetna zabawa. Oprócz biegu jest nagradzane przebranie, zwłaszcza jego oryginalność. Tradycyjnie już przyjeżdżają ludzie z całej Polski, na mecie częstowani są tradycyjnymi śląskimi potrawami, które goszczą na śląskich stołach podczas Wigilii, „moczka” i „makówki”. Całe środowisko lokalne jest zaangażowane w przygotowania, jedni biegną, inni przygotowują imprezę, a jeszcze inni kibicują.

Wycieczki w Góry

Turniej Gier i Zabaw o Puchar Burmistrza

Bieg uliczny

Rodzinny festyn sportowy

Rodzinny  festyn to już  tradycja w naszej szkole, oprócz wielu atrakcji przygotowanych przez rodziców dla dzieci są między innymi: dmuchany zamek, występy klaunów, malowanie buziek, ale największe emocje wzbudzają występy naszych uczniów w ramach konkursu „Mam talent!”. Można było też: siłować się na rękę, przeciągać linę, zobaczyć występ taneczny, sportowy, śpiewaczy itd., zagrać mecz na piachu...  Oczywiście odbywają się też mecze dzieci z rodzicami i nauczycielami.  Mamy uczniów pieką ciasta, grillują i gotują smaczną grochówkę. Wszystkie dzieci wraz z dorosłymi biorą udział w różnych konkurencjach, nie tylko sportowych. Ważne jest wspólne, właściwe kibicowanie, zachowanie zasad „fair play”, ale również udana, wspólna  zabawa, integracja, a przede wszystkim czynny odpoczynek. To naprawdę udana rodzinna impreza, na którą przyjeżdżają ludzie z innych miejscowości.

Turniej siatkówki plażowej

Nasza uczennica uprawia szermierkę