• REGULAMIN ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W STANOWICACH

        • REGULAMIN ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W STANOWICACH

           

           1.      Podstawę przyjęcia dziecka do placówki przedszkolnej stanowi dokładnie wypełniony „Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola”, uzyskanie odpowiedniej liczby punktów zgodnie z kryteriami regulaminu rekrutacji oraz wolne miejsca w przedszkolu.

           

          2.      Przedszkole funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00.

           

          3.      Dziecko powinno być przyprowadzane i odbierane przez rodziców, opiekunów lub pisemnie upoważnioną osobę zapewniającą pełne bezpieczeństwo.

           

          4.      Do oddziału przedszkolnego przyprowadzać należy dzieci czyste, zdrowe, bez objawów choroby.

           

          5.      W przypadku choroby zakaźnej dziecka rodzice zobowiązani są do natychmiastowego zawiadomienia o tym fakcie nauczyciela przedszkola.

           

          6.      W sali, w której przebywa grupa należy usunąć przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie uprać lub dezynfekować (np. pluszowe zabawki). Jeżeli do zajęć wykorzystywane są przybory sportowe (piłki, skakanki, obręcze itp.) należy je dokładnie myć, czyścić lub dezynfekować.

           

           

          7.      Dziecko nie powinno zabierać ze sobą do placówki i z placówki niepotrzebnych przedmiotów lub zabawek. Ograniczenie to nie dotyczy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności z niepełnosprawnościami. W takich przypadkach opiekunowie powinni zapewnić, aby dzieci nie udostępniały swoich zabawek innym, natomiast rodzice/opiekunowie dziecka powinni zadbać o regularne czyszczenie/pranie/dezynfekcję zabawki.

           

          8.      Należy wietrzyć sale co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.

           

           

          9.      W miarę możliwości organizacyjnych należy zapewnić taką organizację pracy, która uniemożliwi stykanie się ze sobą poszczególnych grup dzieci (np. różne godziny przyjmowania grup do placówki, różne godziny zabawy na dworze).

           

          10.  Opiekunowie powinni zachowywać dystans społeczny między sobą, w każdej przestrzeni podmiotu, wynoszący min. 1,5 m.

           

           

          11.  Rodzice i opiekunowie przyprowadzający/odbierający dzieci do/z podmiotu mają zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników podmiotu jak i innych dzieci i ich rodziców wynoszący min. 1,5 m.

           

          12.  Rodzice mogą wchodzić z dziećmi do przestrzeni wspólnej podmiotu, z zachowaniem zasady - 1 rodzic z dzieckiem/dziećmi lub w odstępie od kolejnego rodzica z dzieckiem/dziećmi 1,5 m, przy czym należy rygorystycznie przestrzegać wszelkich środków ostrożności (min. osłona ust i nosa, pomiar temperatury i dezynfekcja rąk).

           

           

          13.  Do podmiotu może uczęszczać wyłącznie dziecko zdrowe, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

           

          14.  Dzieci do podmiotu są przyprowadzane/ odbierane przez osoby zdrowe.

           

           

          15.  Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych nie wolno przyprowadzać dziecka do podmiotu.

           

          16.  Jeśli dziecko manifestuje, przejawia niepokojące objawy choroby należy odizolować je w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu z zapewnieniem minimum 2 m odległości od innych osób i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów w celu pilnego odebrania dziecka z podmiotu.

           

           

          17.  Zaleca się korzystanie przez dzieci z pobytu na świeżym powietrzu, przy zachowaniu wymaganej odległości od osób trzecich - optymalnie na terenie podmiotu, a gdy nie ma takiej możliwości, wyjście na pobliskie tereny rekreacyjne.

           

          18.  Sprzęt na placu zabaw lub boisku, należącym do podmiotu, powinien być regularnie czyszczony z użyciem detergentu lub dezynfekowany, jeśli nie ma takiej możliwości należy zabezpieczyć go przed używaniem.

           

           

          19.  Przed wejściem do budynku należy umożliwić skorzystanie z płynu dezynfekującego do rąk oraz zamieścić informację o obligatoryjnym dezynfekowaniu rąk przez osoby dorosłe, wchodzące do podmiotu.

           

          20.  Należy regularnie myć ręce wodą z mydłem oraz dopilnować, aby robiły to dzieci, szczególnie po przyjściu do podmiotu, przed jedzeniem i po powrocie ze świeżego powietrza, po skorzystaniu z toalety.

           

           

          21.  Zaleca się wywieszenie w pomieszczeniach sanitarnohigienicznych plakatów z zasadami prawidłowego mycia rąk, a przy dozownikach z płynem do dezynfekcji rąk – instrukcje.

           

          22.  Należy zapewnić bieżącą dezynfekcję toalet.

           

           

          23.  Do pracy w podmiocie mogą przychodzić jedynie osoby, bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.

           

          24.  Należy wyznaczyć i przygotować (m.in. wyposażenie w środki ochrony i płyn dezynfekujący) pomieszczenie lub wydzielić obszar, w którym będzie można odizolować osobę w przypadku zdiagnozowania objawów chorobowych.

           

           

          25.  Wszystkie dzieci dobrowolnie podlegają ubezpieczeniu od następstw nieszczęśliwych wypadków. Koszty ubezpieczenia pokrywają rodzice we wrześniu danego roku szkolnego.

           

          26.  Ubiór dziecka należy dostosować do warunków atmosferycznych.

          27.  Rodziców zobowiązuje się do wyposażenia dzieci w wyprawkę przedszkolaka.

           

          28.  Rodzice powinni interesować się swoim dzieckiem oraz współpracować
          z nauczycielami placówki.

           

          29.  W czasie pobytu dziecka w przedszkolu pozostaje ono pod opieką i nadzorem nauczyciela, a w szczególnych wypadkach innych pracowników oddziału przedszkolnego.

           

          30.  Ze względu na konieczność dokonywania odliczeń za wyżywienie rodzic ma obowiązek zgłosić nieobecność dziecka i tylko w tym przypadku nastąpi zwrot kosztów.

           

           

          31.  Przedszkole nie ponosi odpowiedzialności za wartościowe rzeczy przynoszone do przedszkola w razie ich zagubienia lub zniszczenia podczas pobytu dzieci w przedszkolu, podczas uroczystości, imprez i wycieczek.

           

          32.  Rodzice mają prawo wybrać spośród siebie reprezentację tzw. Radę Rodziców, której celem jest samorządny udział w kształceniu i wychowaniu dzieci. Regulamin RR jest odrębnym dokumentem.

           

          33.  Uznając prawo rodziców do religijnego wychowania dzieci, przedszkole umożliwia zajęcia katechezy tym wychowankom, których rodzice wyrażają takie życzenie podpisując stosowne oświadczenie.

           

          34.  Czas pobytu dziecka w przedszkolu określa umowa podpisana na początku roku z rodzicem.

           

          35.  Dziecko należy punktualnie odbierać z oddziału przedszkolnego.

           

          36.  Za godziny pobytu dziecka w przedszkolu poza ustalonymi w umowie rodzic ponosi dodatkowe opłaty określane przez dyrektora przedszkola.

           

           

           

           

          POSTĘPOWANIE W SYTUACJI NIEODEBRANIA DZIECKA Z PRZEDSZKOLA LUB ZGŁOSZENIA SIĘ PO DZIECKO OSOBY NIEMOGĄCE SPRAWOWAĆ OPIEKI

           

          1. Dzieci powinny być odbierane z przedszkola najpóźniej do godziny 15.00.

           

          2. W wypadku, gdy dziecko nie zostanie odebrane po upływie czasu pracy Przedszkola nauczyciel zobowiązany jest powiadomić telefonicznie rodziców lub osoby upoważnione do odbioru o zaistniałym fakcie.

           

          3. Gdy pod wskazanymi numerami telefonów (praca, dom, tel. komórkowy) nie można uzyskać informacji o miejscu pobytu rodziców lub osób upoważnionych nauczyciel oczekuje z dzieckiem w placówce przedszkolnej 1 godzinę.

           

          4. Po upływie tego czasu nauczyciel powiadamia dyrektora przedszkola.

           

          5. Dyrektor przedszkola podejmuje decyzję o poinformowaniu najbliższego komisariatu policji o niemożliwości skontaktowania się z rodzicami dziecka.

           

          6. W przypadku braku możliwości powiadomienia dyrektora nauczyciel sam podejmuje decyzję o powiadomieniu policji.

           

          7. W przypadku braku możliwości odbioru dziecka z przedszkola (w godzinach pracy przedszkola – sytuacje losowe) rodzice lub opiekunowie zobowiązani są do poinformowania dyrektora lub nauczyciela o zaistniałej sytuacji oraz do uzgodnienia innego sposobu odbioru dziecka

           

           

           

           

           

           

          PROCEDURA

           

          bezpiecznego przyprowadzania i odbierania dzieci obowiązująca  w Oddziale Przedszkolnym przy SP Stanowice  w okresie pandemii koronawirusa.

           

           

          1. Do przedszkola przyjmowane są wyłącznie dzieci zdrowe – bez objawów chorobowych 

          /nie wolno przyprowadzać dziecka do przedszkola, jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub w izolacji/. 

          2. Dziecko do przedszkola przyprowadza i z przedszkola odbiera jedna osoba. Pozostałe osoby oczekują poza przedszkolem.

          3. Osoba przyprowadzająca i odbierająca dziecko z przedszkola musi być wyposażona
          w indywidualne środki ochrony osobistej takie jak: maseczka lub przyłbice.

           4. Dziecko, po ukończeniu 4. roku życia, powinno być zaopatrzone w indywidualną osłonę nosa i ust podczas drogi do i z placówki.

           5. Drzwi wejściowe do przedszkola pozostają zamknięte w ciągu całego dnia.

          6. Możliwe jest wejście tylko i wyłącznie do przedsionka  przedszkola / szatni.

          7. W przedsionku przedszkola / szatni może przebywać wyłącznie jedna osoba dorosła
           z dzieckiem uczęszczającym do przedszkola.

          Pozostałe osoby czekają na zewnątrz przedszkola, zachowując 1,5 m odległości między sobą. 8. Po wejściu do przedsionka przedszkola / szatni opiekun/rodzic zobligowany jest do dezynfekcji rąk (według instrukcji) płynem zapewnionym przez przedszkole, znajdującym się przy drzwiach wejściowych.

           9. Rodzic/opiekun zdejmuje dziecku maseczkę. Jeśli ma ona zostać w szatni, rodzic umieszcza ją w plastikowej torebce i przekazuje pracownikowi przedszkola. Maseczka bez zabezpieczenia nie będzie przyjmowana przez personel przedszkola. 

          10. Pracownik przedszkola dokonuje pomiaru temperatury dziecka oraz jego opiekuna (brak zgody na pomiar temperatury, wyrażonej w oświadczeniu rodzica, skutkuje nie przyjęciem dziecka do przedszkola). Jeśli temperatura dziecka lub opiekuna będzie wynosić lub przekroczy 37,5 ͦ C, dziecko nie zostanie przyjęte do placówki.

          11. Dzieci nie przynoszą do przedszkola żadnych przedmiotów czy zabawek.

          Możliwe jest jedynie przyniesienie rzeczy osobistych dziecka takich jak kapcie i zapasowe ubrania.

          12. Zapasowe ubrania powinny być wcześniej uprane, uprasowane i umieszczone
          w plastikowym woreczku.

          13. W czasie funkcjonowania w przedszkolu dziecko spożywa tylko produkty i potrawy przygotowane w przedszkolu oraz w domu zgodnie z reżimem sanitarnym.

           14. Dziecko, na terenie przedszkola, nie ma obowiązku noszenia maseczki. Jeśli rodzic wyrazi życzenie, aby dziecko nosiło maseczkę musi ją dziecku zapewnić.

           15. Osoba przyprowadzająca / odbierająca  dziecko puka do drzwi Sali. Czeka na wyjście pracownika przedszkola,  zachowując przy tym dystans społeczny.

           16. Dziecko jest przyprowadzone do rodzica/opiekuna przez pracownika grupy i po sprawdzeniu czy rodzic/opiekun jest upoważniony do odbioru, przekazane pod jego opiekę. 17. Każda osoba odbierająca dziecko z przedszkola musi okazać dokument tożsamości ze zdjęciem na każdorazowe żądanie pracownika przedszkola.

           18. Kontakt rodzica z nauczycielem możliwy jest poprzez ustalone w danym oddziale kanały komunikacyjne takie jak, np.: e-mail, komunikatory społeczne, e-dziennik.

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

          ………………………………………………………                                        ………dn. …….

           (Imię i nazwisko dziecka)

           

          ………………………………………………………

          ………………………………………………………

            (Imiona i nazwiska rodziców)

           

          OŚWIADCZENIE O ZAPOZNANIU SIĘ Z PROCEDURAMI BEZPIECZEŃSTWA

           

          Ja niżej podpisana/podpisany oświadczam, że:

           □ Zapoznałem/łam się z treścią obowiązujących w Oddziałach Przedszkolnych przy SP Stanowice   PROCEDUR BEZPIECZEŃSTWA W ZWIĄZKU Z EPIDEMIĄ COVID-19.

           

          □ Zobowiązuję się do przestrzegania obowiązujących w Oddziałach Przedszkolnych przy SP Stanowice  PROCEDUR BEZPIECZEŃSTWA W ZWIĄZKU Z EPIDEMIĄ COVID-19 związaną z reżimem sanitarnym przede wszystkim: przyprowadzania do przedszkola tylko i wyłącznie zdrowego dziecka, bez kataru, kaszlu, podwyższonej temperatury ciała oraz natychmiastowego odebrania dziecka z placówki w razie wystąpienia jakichkolwiek oznak chorobowych w czasie pobytu w placówce. Przyjmuję do wiadomości i akceptuję, iż w przypadku widocznych oznak choroby u mojego dziecka, dziecko nie zostanie w danym dniu przyjęte do placówki i będzie mogło do niej wrócić po ustaniu wszelkich objawów chorobowych.

           

            □ Odpowiedzialność za podjętą przeze mnie decyzję związaną z przyprowadzeniem dziecka do oddziałów przedszkolnych przy SP Stanowice, dowożeniem go do wskazanej placówki, tym samym na narażenie na zakażenie COVID-19 jest po mojej stronie.

           

          □ Jestem świadoma/y możliwości zarażenia się mojego dziecka, mnie, moich domowników, pracowników i innych dzieci w przedszkolu COVID-19.

           

          □ Jestem świadoma/y iż podanie nieprawdziwych informacji naraża na kwarantannę wszystkich uczestników opieki wraz z pracownikami i dyrektorem jak również ich rodzinami.

           

          □ Zobowiązuję się do poinformowania dyrektora placówki o wszelkich zmianach w sytuacji zdrowotnej odnośnie korona wirusa COVID-19 w moim najbliższym otoczeniu.

           

           

           

          ……………………………………..                                                     

          ……………………………………..

                                                                                                                                                                                      Podpis rodziców                              

           

          PROCEDURA

          postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracownika/rodzica/opiekuna prawnego/dziecka uczęszczającego do Oddziału Przedszkolnego przy

          Szkole Podstawowej  Stanowice koronawirusem SARS-COV-2 (dalej: koronawirus). Procedura obowiązuje od dnia 1 września 2020r.

           

           

           

           

          I  Organizacja zajęć w oddziałach przedszkolnych :

          1. Do oddziału przedszkolnego  może uczęszczać dziecko bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.

          2. Dzieci mogą być przyprowadzane do oddziału przedszkolnego i z niej odbierane przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych.  W drodze do i z oddziału przedszkolnego opiekunowie z dziećmi  przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania  w przestrzeni publicznej.

          3. Przy  wejściu do budynku oddziału przedszkolnego  zostaną zamieszczone informacje                                 o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcje użycia środka dezynfekującego. Wszystkim wchodzącym do budynku oddziału przedszkolnego  umożliwimy skorzystanie z płynu do dezynfekcji rąk.

          4. Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej oddziałów przedszkolnych zachowując zasady: 

          a) 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,

          b) dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,

          c) dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m,

          d) opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych
          z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, dezynfekcja rąk).

          5. W miarę możliwości należy ograniczyć przebywanie w oddziale przedszkolnym osób                                z zewnątrz do niezbędnego minimum (obowiązuje je stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych) i w wyznaczonych obszarach.

          6. Kontakt z dyrekcją, wychowawcą, nauczycielem zajęć dodatkowych, pedagogiem, logopedą będzie się odbywać przede wszystkim  z wykorzystaniem technik komunikacji na odległość ( e-dziennik, telefon itp.)

          7. Oddziały przedszkolne  posiadają termometry bezdotykowe. Temperatura będzie mierzona przy wejściu do oddziałów  przedszkolnych i w przypadku wystąpienia niepokojących objawów chorobowych u dziecka lub pracownika.

          8. Jeżeli pracownik oddziału przedszkolnego zaobserwuje u dziecka objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych, w tym w szczególności gorączkę, kaszel, będziemy izolować dziecko  w odrębnym pomieszczeniu, zapewniając min. 2 m odległości od innych osób, i niezwłocznie powiadamiać rodziców/opiekunów o konieczności odebrania dziecka z oddziału przedszkolnego. Rodzic zabiera dziecko własnym środkiem transportu.       W oddziale przedszkolnym zostało przygotowane izolatorium, które mieści się w pokoju przy oddziale przedszkolnym grupy starszej – przy szatni dla dzieci.

          9. W oddziałach przedszkolnych będą obowiązywać ogólne zasady higieny: 

          • częste mycie rąk   

            ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust, 

          10. Przedmioty i sprzęty znajdujące się w sali, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować zostały usunięte i uniemożliwiono do nich dostęp. Przybory do ćwiczeń (piłki, skakanki, obręcze itp.) wykorzystywane podczas zajęć będą na bieżąco czyszczone lub dezynfekowane.

          11. Dziecko musi posiadać własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku lub we własnej szafce. Dzieci nie powinni wymieniać się przyborami  między sobą . Dziecko musi mieć piórnik wyposażony w najważniejsze przybory, żeby nie pożyczać niczego od innych.

          12. Będą wietrzone sale, co najmniej raz na godzinę,  a w razie potrzeby także w czasie zajęć.

          13. Zaleca się korzystanie przez dzieci  z  pobytu  na świeżym powietrzu na terenie oddziału przedszkolnego.

          14. Dziecko nie powinien zabierać ze sobą do oddziału przedszkolnego niepotrzebnych przedmiotów. Ograniczenie to nie dotyczy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności z niepełnosprawnościami. W takich przypadkach należy dopilnować, aby dzieci nie udostępniały swoich zabawek innym, natomiast opiekunowie dziecka powinni zadbać
          o regularne czyszczenie (pranie lub dezynfekcję) zabawki, rzeczy. 

           

           

          II  Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły

          1. Do pracy w oddziałach przedszkolnych mogą przychodzić jedynie osoby, bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.

           

          2. W oddziale przedszkolnym jest wyznaczone i przygotowane (m.in. wyposażone w środki ochrony i płyn dezynfekujący) pomieszczenie , w którym będzie można odizolować osobę
          w przypadku zaobserwowania objawów chorobowych.

           

          3. Pracownicy  zostali poinstruowani, że w przypadku wystąpienia niepokojących objawów choroby zakaźnej powinni pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, aby uzyskać teleporadę medyczną,  a w razie pogarszania się stanu zdrowia zadzwonić pod nr 999 lub 112 i poinformować, że mogą być zakażeni koronawirusem.

           

          4 .W przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku pracy niepokojących objawów infekcji dróg oddechowych powinien on skontaktować się telefonicznie z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, aby uzyskać teleporadę medyczną). 

           

          5. Obszar, w którym poruszał się i przebywał pracownik z infekcją dróg oddechowych, bezzwłocznie będzie poddany gruntownemu sprzątaniu, zgodnie z funkcjonującymi w oddziałach przedszkolnych procedurami oraz zdezynfekowane zostaną powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty itp.).Ponadto oddziały przedszkolne  zastosują się do indywidualnych zaleceń wydanych przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

           

          6. W przypadku potwierdzonego zakażenia SARS-CoV-2 na terenie oddziałów przedszkolnych  będziemy stosować się do zaleceń państwowego powiatowego inspektora sanitarnego. Zostanie  ustalona lista osób przebywających w tym samym czasie
          w części/częściach oddziału przedszkolnego, w których przebywała osoba podejrzana
           o zakażenie i będziemy  stosować  się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego odnoszących się do osób, które miały kontakt z zakażonym.

           

          7. Zawsze w przypadku wątpliwości będziemy się zwracać  do właściwej powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej, aby odbyć konsultację lub uzyskać poradę. 

           

          III  Higiena, czyszczenie i dezynfekcja pomieszczeń i powierzchni

          1. Przy wejściu głównym zostaną  umieszczone numery telefonów do właściwej miejscowo powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej, oddziału zakaźnego szpitala i służb medycznych.

           

          2. Będziemy pilnować, aby wszystkie osoby trzecie, w tym rodzice dzieci, wchodzące do oddziałów przedszkolnych dezynfekowały dłonie, miały zakryte usta i nos oraz nie przekraczały obowiązujących stref przebywania.

           

          3. Będziemy pilnować, aby  dzieci  regularnie myły ręce wodą z mydłem,  szczególnie po przyjściu do oddziału przedszkolnego, przed jedzeniem,  po powrocie ze świeżego powietrza
           i po skorzystaniu z toalety.

           

          4. Będziemy monitorować wykonywanie codziennych prac porządkowych, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymywania w czystości sal zajęć, pomieszczeń sanitarnohigienicznych, ciągów komunikacyjnych, dezynfekcji   powierzchni dotykowych – poręczy, klamek
           i powierzchni płaskich, w tym blatów w salach i w pomieszczeniach spożywania posiłków,  włączników.

           

          5. Przeprowadzając dezynfekcję, będziemy ściśle przestrzegać zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu środka do dezynfekcji. Ważne jest ścisłe przestrzeganie czasu niezbędnego do wywietrzenia dezynfekowanych pomieszczeń i przedmiotów, tak aby dzieci  nie byli narażeni na wdychanie oparów środków służących do dezynfekcji.

           

          6. W przedsionku oddziału przedszkolnego zostaną wywieszone plakaty z zasadami prawidłowego mycia rąk, a przy dozownikach z płynem do dezynfekcji rąk –instrukcje dezynfekcji.

           

           

          IV  Kuchnia

          1. Przy organizacji żywienia w oddziałach przedszkolnych powinna być zachowana odpowiednia odległość stanowisk pracy wynosząca min. 1,5 m, a jeśli to niemożliwe – zapewnienie środków ochrony osobistej.

           

          2. Szczególną uwagę będziemy zwracać na utrzymanie wysokiej higieny stanowisk pracy, opakowań produktów, sprzętu kuchennego, naczyń stołowych oraz sztućców,  a także higieny osobistej.

           

          3. Korzystanie z posiłków będzie się odbywać  w sali oddziału przedszkolnego, gdzie zapewnimy  prawidłowe warunki sanitarno-higieniczne, zgodnie z zaleceniami w czasie epidemii.  

           

          4. Przy  wydawaniu posiłków konieczne będzie czyszczenie blatów stołów i poręczy krzeseł po spożyciu posiłku.

           

          5.  Dopuszcza się spożywanie posiłków przez dzieci w salach oddziałów przedszkolnych
          z zachowaniem zasad bezpiecznego i higienicznego spożycia posiłku. Chodzi głównie
          o śniadanie i obiad.

           

          6. Wielorazowe naczynia i sztućce będą myte w zmywarce z dodatkiem detergentu. 

           

          7. Dania i produkty powinny będą podawane przez osobę do tego wyznaczoną/ obsługę stołówki.

           

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa
      • 32 43 12 824 793 312 824
      • ul. Szkolna 17 A 44-237 Stanowice Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych