• Regulamin zdalnego nauczania w Szkole Podstawowej w Stanowicach.

Podstawa prawna:
        w czasie realnego zagrożenia zakażeniem wirusem SARS COV-2      • Rekomendacje dla szkół i przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny. Funkcjonowanie Jednostek Oświatowych
        • Rozporządzenie MEN z dnia 12.08.2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2020 poz. 1389)
        • Rozporządzenie MEN z dnia 20.03.2020 r. w sprawie szczegółowych rozwiązań       w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2020 poz. 493 z późn. zm.)

1. Zdalne nauczanie odbywa się przy pomocy metod i technik kształcenia, takich jak dziennik elektroniczny Vulcan oraz aplikacji Teams z platformy Microsoft Office 365.
        2. Nauczyciele dokumentują swój czas pracy poprzez wpis do dziennika elektronicznego oddziału klasowego lub dziennika zajęć innych;

3.      Zdalne nauczanie uwzględnia możliwości psychofizyczne i organizacyjno-techniczne wszystkich uczestników tego procesu, czyli nauczycieli, uczniów i ich rodziców.

1. Rodzice mają obowiązek zapewnić dziecku miejsce do nauki oraz kontakt ze szkołą.
        2. Jeśli zaistnieją problemy w odbiorze informacji od nauczycieli, rodzice informują o tym fakcie wychowawcę, wicedyrektora lub dyrektora, wg podanej kolejności.
        3. Rodzice powinni również zapewnić swojemu dziecku bezpieczeństwo w sieci;
        4. Postępy uczniów w nauce będą na bieżąco weryfikowane i będą podlegać ocenie, która będzie wpisywana do dziennika;
        5. Kontakty między rodzicami / prawnymi opiekunami, a nauczycielami odbywają się przede wszystkim poprzez e-dziennik;
        6. Usprawiedliwienia nieobecności na zajęciach prowadzonych zdalnie należy przesyłać wychowawcy poprzez e-dziennik.

10.  Zdalne nauczanie wspomagane jest sprzętem elektronicznym posiadanym przez szkołę, użyczanym uczniom, rodzicom, nauczycielom zgodnie z potrzebami na podstawie umowy użyczenia.

11.  Dyrektor i nauczyciele monitorują sytuację ucznia pod względem wyposażenia w sprzęt i dostępności do internetu. W przypadku stwierdzenia braków w tym zakresie należy to zgłosić wychowawcy.

1. Nauczanie w trybie zdalnym odbywa się zgodnie z obowiązującym planem lekcji.
        2. Czas trwania zdalnej jednostki lekcyjnej dla kl.4-8 wynosi 30 minut.
        3. Każda lekcja zdalna rozpoczyna się zgodnie z godzinami obowiązującymi na planie lekcji i trwa 30 minut. Pozostały czas do kolejnej lekcji jest czasem wolnym.

15.  z nauczycielem oraz kulturalnego zachowania.   Podczas zdalnego nauczania uczeń jest zobowiązany do: aktywnej pracy, współpracy

16.  Nauczyciele podczas zdalnego nauczania wyznaczają uczniom konkretny termin na wykonanie danych zadań. Z każdego terminu uczeń będzie rozliczany.

17.  W przypadku nieobecności ucznia, rodzic usprawiedliwia nieobecność swojego dziecka u wychowawcy klasy poprzez dziennik elektroniczny.           w trybie zdalnym objęte jest sprawdzaniem frekwencji uczniów na zajęciach.        Uczestnictwo uczniów kl.4-8 w zdalnym nauczaniu jest obowiązkowe. Nauczanie

18.  W przypadku rodzin wielodzietnych, gdzie rodzeństwo nie jest w stanie połączyć się w jednym czasie z danymi nauczycielami, uczeń ma obowiązek do godz. 16:05 odebrać informację umieszczoną przez nauczyciela na e-dzienniku, potwierdzając tym swoją obecność na danych zajęciach. Jeśli odbierze tą wiadomość po 16:05 ma nieobecność.

19.  Obecność ucznia:

a)      który uczestniczy w zajęciach online organizowanych przez nauczyciela lub, który odbierze w czasie danej lekcji materiał umieszczony przez nauczyciela na e-dzienniku oznaczana jest "•"

b)      który odebrał po planowych zajęciach, ale do godz. 16:05 przesłaną przez nauczyciela na e-dziennik informację, oznaczana jest "zn"

20.  Uczeń który nie uczestniczy w zajęciach lub odbierze wiadomość z e-dziennika po godzinie 16:05 ma nieobecność na tych zajęciach.

21.  wychowawcy lub nauczycielowi danego przedmiotu.  W razie jakichkolwiek problemów technicznych uczeń zgłasza to w tym samym dniu

22.  W razie wystąpienia problemów technicznych ze strony nauczycieli, uczniowie bądź rodzice otrzymują informacje na e-dzienniku.

1. Podczas zdalnego nauczania konsultacje rodziców z nauczycielami odbywają się przede wszystkim poprzez dziennik elektroniczny. W wyjątkowych przypadkach poprzez kontakt telefoniczny.
        2. Dopuszcza się możliwość przeprowadzenia online egzaminu poprawkowego oraz  sprawdzianu wiadomości i umiejętności;
        3. Od 24.10 wszystkie informacje dotyczące zdalnego nauczania powinny być przesyłane w godzinach 7:10-16:05 przez e-dziennik lub aplikację Teams, gdyż w tym czasie odbywają się normalnie lekcje.
        4. Wszystkie kwestie nieuregulowane w niniejszym regulaminie realizuje się bez zmian zgodnie ze Statutem Szkoły Podstawowej w Stanowicach.

Stanowice: 24.10 2020r.