• Dzień pieczonego ziemniaka

• 15.11.2018 20:58
      •

W słoneczne popołudnie 9 listopada spotkaliśmy się wszyscy na polanie naszego kolegi- Huberta aby świętować Dzień pieczonego ziemniaka. Na to spotkanie przybyły zarówno wszycy uczniowie z klasy 1a , jak i ich rodzice. Czekało już na nas wielkie ognisko i szereg konkursów i zadań z ziemniakiem w roli głównej. Naszą przygodę z ziemniakiem rozpoczęliśmy wysłuchaniem " Krótkiej bajki o ziemniaku". Po której rozpoczęliśmy wykonywanie zadań. Losowaliśmy ziemniaki z liczbami, rozwiązywali działania. Nasi rodzice aktywnie uczestniczli we wszystkich zadaniach. Niektórzy z nich okazali się prawdziwymi mistrzami w obieraniu ziemniaków na czas czy obraniu najdłuższej skórki. Wspólnie z rodzicami stworzyliśmy przecudne ziemniakowe figurki powstały lalki, auta, króliki, bałwany okazało się że nasza wyobraźnia nie ma granic.Poszukiwaliśmy również ziemniaków ukrytych w trawie, rzucaliśmy ziemniakami do celu- była to dla nas ogromna frajda. Po zakończeniu wszystkich zadań zasiedliśmy do ogniska aby upiec kiełbaski i oczywiście ziemniaki. Było to popołudnie pełne miłych wrażeń i emocji na pewno znów powtórzymy takie spotkanie.