• Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

• 15.11.2018 01:12

• 9 listopada rozpoczęliśmy uroczyste obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu przyszliśmy ubrani na kolor biało-czerwony.Obchody rozpoczęliśmy uroczystą akademią. Na początku odśpiewaliśmy wszystkie 4 zwrotki hymnu, po czym Pan Dyrektor wygłosił krótka pogadankę na temat historii naszego kraju. Później wysłuchaliśmy naszych starszych kolegów i koleżanek, którzy odśpiewali pieśni patriotyczne. Po zakończeniu akademi wybraliśmy się do naszej klasy aby w dalszym ciągu świętować obchody odzyskania niepodległości. Rozpoczęliśmy je od obejrzenia krótkiego filmu pt." Symbole narodowe". Następnie nasza pani w formie "teatru w walizce" przedstawiła nam adaptację bajki o psie i wilku autorstwa Jeana de La Fontaine’a, przeniesioną na grunt literatury polskiej przez Adama Mickiewicza.Bohaterowie spektaklu czyli pies i wilk pokazali nam  dwie różne postawy wobec wolności, a ich przygody pozwoliły nam na zrozumienie trudnych dla nas pojęć takich jak: wolność, podległość i niepodległość. Wykonaliśmy również ćwiczenia mające pokazać nam jak my rozumiemy słowo wolność. W nawiązaniu do obejrzanego spektaklu wykonaliśmy szereg zadań mających na celu przybliżenie nam historii naszego kraju i jego symboli narodowych. Na koniec podzieliliśmy się na dwa obozy: psów i wilków i stworzyliśmy dwa niepodległe państwa. Była to dla nas bardzo ciekawa lekcja historii.