• Lekcje w bibliotece

20.06.2017 23:48

W maju braliśmy udział w 2 lekcjach bibliotecznych. Stworki ze śląskich legend i podań: utopce, meluzyny, połednice  byly tematem lekcji w Bibliotece Publicznej w Stanowicach. Bardzo ciekawie opowiadała o nich pani Krystyna.

25 maja w Bibliotece w Czerwionce spotkaliśmy się z autorką i ilustratorką książek, Panią Aleksandrą Cieślak. Wiele dowiedzieliśmy się o tym jak powstaje ilustrowana książka. Później było sporo zabawy kiedy sami próbowaliśmy sił w tworzeniu ilustracji.

• Pierwszy dzień wiosny

24.03.2017 22:58

Tradycyjnie 21 marca świętowaliśmy  nadejście wiosny.
      W tym roku witaliśmy wiosnę po śląsku, ponieważ pierwszy dzień wiosny
      był jednocześnie dniem kończącym Tydzień Śląski w naszej szkole.
      Od rana zajadaliśmy się chlebem ze smalcem, graliśmy w gumę, kapsle
      i klasy. Później wszyscy spotkaliśmy się w sali gimnastycznej,
      gdzie każda klasa zaprezentowała wiersze lub bajki  po śląsku.
      Było również śląskie śpiewanie w wykonaniu szkolnego chórku
      Mirabelki oraz  chóru Hiacynt.

24.03.2017 22:42

W tym dniu dla Pań i dziewczyn były życzenia, kwiatki i upominki.

• Wspólne kolędowanie

18.02.2017 23:51

31 stycznia sala gimnastyczna naszej szkoły wypełniła się dźwiękami kolęd i pastorałek. We wspólnym kolędowaniu uczestniczył również (już po raz trzeci) chór kościelny  Hiacynt.
    • Jasełka i wigilia.

27.12.2016 18:38

Czwartek, 22 grudnia był kolejnym wyjątkowym dniem w naszej szkole i klasie.

Na początku wszyscy uczestniczyliśmy w premierze Jasełek. Przedstawienie

bardzo nam się podobało. Następnie były świąteczne życzenia p. dyrektora i wspólne kolędowanie.

W świątecznym nastroju rozeszliśmy się do klas. W przygotowanie klasowej „wigilijki” zaangażowali się nie tylko uczniowie z naszej klasy ale także rodzice. Były więc pięknie udekorowane stoły zastawione smakołykami, była choinka. Nie zabrakło również upominków, które dostarczyły wszystkim dużo radości. Dzieląc się opłatkiem, złożyliśmy sobie nawzajem życzenia, śpiewaliśmy kolędy i opowiadaliśmy o świątecznych zwyczajach w naszych domach.